Nasıl Gelinir

Date created

Thu, 26/10/2017 - 03:06

ODTÜ Yerleşkesi İçerisindeki Makina Mühendisliği Binalarına Ulaşım


Eskişehir Yolu Üzerindeki Ana Girişten (A1 Kapısı):

700m sonraki ilk sağa sapın; Temel İngilizce Bölümü'nü geçin ve sonraki göbekten sola dönün; soldaki Mimarlık Fakültesi, sağdaki Biyoloji Bölümü, soldaki Kreş, soldaki Fizik Bölümü, soldaki Fen-Edebiyat Fakültesi, soldaki Endüstri Mühendisliği kavşaklarını geçin; sonra D, E, F ve G binaları için sonraki sapaktan sağa dönün ve solda kalın yada A, B ve C binaları için devam edin ve sonraki sola dönün. A1 kapısından bölüm binalarına toplam uzaklık 2.2 km'dir.

Bilkent Yolu Üzerindeki Girişten (A7 Kapısı):

500m sonraki ilk sağa dönün; sağdaki Bilim ve Teknoloji Müzesi'ni geçin; sağdaki ODTÜ Teknokent (METUTECH) sapağını geçin; ikinci göbekten sağa dönün; soldaki Mimarlık Fakültesi, sağdaki Biyoloji Bölümü, soldaki Kreş, soldaki Fizik Bölümü, soldaki Fen-Edebiyat Fakültesi, soldaki Endüstri Mühendisliği sapaklarını geçin; D, E, F ve G binaları için bir sonraki kavşaktan sağa dönün ve solda kalın ya da A, B ve C binaları için devam edin ve ilk sola dönün. A7 Kapısı'ndan bölüm binalarına toplam uzaklık 2.6 km'dir.

100. Yıl Girişinden (A4 Kapısı):

Yaklaşık 300m sonraki ilk sağa dönün; bankaların, postanenin, dükkanların, yiyecek büfelerinin ve tenis kortlarının bulunduğu alanı geçin; sağdaki Kültür ve Kongre Merkezi'nin otopark girişini geçin; bir sonraki göbekten dümdüz devam edin; sağdaki Mühendislik Fakültesi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve İnşaat Mühendisliği binalarını geçin; sağa doğru giden ana yolu takip edin; Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği sapaklarını geçin; ilk göbekten sağa dönün; A, B ve C binaları için ilk sağa dönün, yada D, E, F ve G binaları için devam edin ve ilk kavşaktan sola dönün ve solda kalın. A4 Kapısı'ndan bölüm binalarına toplam uzaklık 2.1 km'dir.

Bölüm Başkanlığı E Binasında bulunmaktadır.